Wielkanocna Frajda 2015

W zeszłą sobotę, 28 marca, odbyła się kolejna, już piąta, Wielkanocna Frajda. Jest to wydarzenie mające na celu przybliżenie lokalnej społeczności polskich tradycji wielkanocnych oraz okazja do wyśmienitej zabawy. Warsztaty te robimy zwykle we współpracy z lokalnymi organizacjami, w przeszłości robiliśmy wielkanocne atrakcje plastyczne z Canterbury Museum, The Beaney oraz Riverside Children’s Centre. W tym roku zrobilismy warsztaty aż dwa razy – rano w Riverside dla lokalnej społeczności brytyjskiej i polskiej a później w siedzibie polskiej szkoły sobotniej im. JC Korzeniowskiego w Thanington Neighbourhood Resource Centre.

Frekwencja w Riverside przeszła nasze najśmielsze oczekiwania bowiem było tam ponad 65 dzieci. Otrzymaliśmy też dużo pozytywnych komentarzy od rodzin biorących udział w naszych warsztatach. Podobała się między innymi dobra organizacja i różnorodność zajęć. Wiele osób narzekało, że warsztaty były za krótkie, ale wynikało to z tego, że robiliśmy je w czasie cotygodniowej Saturday Fun Time, która własnie trwa tylko pół godziny.

Co robiliśmy? W Riverside malowaliśmy jajka (drewniane, bo podobno zwykłe gotowane są niebezpieczne dla dzieci – jak ja lubię to ich rozbuchane health and safety lol), robiliśmy króliczki z drewnianych łyżek, kartki świąteczne i przepiękne palmy. Mieliśmy też trochę książek polskich do przejrzenia i kupienia.

W Thanington bawiły się głównie polskie rodziny związane z naszą szkołą sobotnią, ale warsztaty były otwarte dla każdego, więc i inni przybyli. Malowaliśmy jajka gotowane, zgodnie z polską tradycją, robiliśmy kolorowe palmy i koszyczki, wycinaliśmy i ozdabialiśmy wielkanocne kształty z kolorowej ciastoliny, malowaliśmy twarze. Był też kiermasz książek polsko- i anglojęzycznych.  Mieliśmy też domowe ciasta, które upiekły dla nas zaprzyjaźnione mamy oraz wyśmienite babeczki ofiarowane nam przez Mr. Meringue. Mr Meringue to nowy polski biznes, pieczenie ciast i tortów, które sa REWELACYJNE! Jeśli nie mieliście okazji spróbować, zapraszam Was na stronę Sebastiana, który nie tylko piecze wspaniale, ale i pięknie ozdabia swoje torty i babeczki. Do tego używa naturalnych barwników:)

Podsumowując jak zwykle zabawa była świetna co możecie zobaczyć na zdjęciach. Zdjęcia robione przez Kamilę Łobuzińska, dzięki Kama!

Dziękuję serdecznie tym, bez których zrobienie takich świetnych warsztatów byłoby niemożliwe:

Nieocenionej Marcie Gocek, która zawsze, ale to zawsze jest ze mna i pomaga mi w najbardziej szalonych przedsięwzieciach, drużynie Team Gocek za pomoc w Riverside i Thanington, Bogusi za pomoc przy palmach, moim nauczycielkom Kamili, Ewie i Kasi za pomoc w warsztatach w Thanington, Gosi Królak i Kasi Musiał, na które zawsze można liczyć w szkole i na imprezach dla dzieci, Gosi Kozyrze za wspaniałą szarlotkę, Wiktorii Mołczan za malowanie twarzy dzieciakom, Adamowi z Fabbdea za super foremki do ciastoliny oraz Kamilli i Sebastianowi z Mr Meringue za rozpływające się w ustach babeczki – dziekuję Wam za waszą hojność kochani!

Mam nadzieję, że nikogo nie pominęłam, jeśli tak to wybaczcie, bo to nie dlatego, że was nie doceniam tylko skleroza:)))

Aga

Wielkanocna Frajda 2015 frajda 2015 20 frajda 2015 19 frajda 2015 18 frajda 2015 17 frajda 2015 16 frajda 2015 15 frajda 2015 14 frajda 2015 13 frajda 2015 12 frajda 2015 11 frajda 2015 10 frajda 2015 9 frajda 2015 8 frajda 2015 7 frajda 2015 6 frajda 2015 5 frajda 2015 4 frajda 2015 3 frajda 2015 2 frajda 2015 1

 

Advertisement

One thought on “Wielkanocna Frajda 2015

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s