Historia szkoly

Polska Szkoła Sobotnia w Canterbury powstała w październiku 2010. Główną siedzibą szkoły jest Thanington Neighbourhood Resource Centre w Canterbury.

Szkoła została założona przez dr Agę Gordon, mgr Jadwigę Matusz i  mgr Martę Gocek i przyjmuje dzieci w wieku od 3 do 11 lat. Z poczatku szkola byla właściwie ‘szkółką’, ponieważ miala dwie klasy i ma tylko siedmioro uczniów.

Zalozycielki szkoly byly bardzo zdeterminowane, aby szkoła sie rozwijała, dlatego zachęcaly i zachecaja wszystkich do zapisywania dzieci do Polskiej Szkoły Sobotniej. Nauka w polskiej szkole na obczyźnie jest bardzo ważna dla rozwoju waszych dzieci. Dzieci dwujęzyczne są nie tylko bardziej inteligentne od dzieci monojęzycznych (udowodnione naukowo), ale mają wieksze szanse na to, że będą w przyszłości chciały uczyć się języków obcych i będzie im to przychodziło z łatwością. Nie wspominając o takich oczywistych aspektach jak wpojenie im świadomości kulturowej, łatwość komunikacji (poprawnej) z rodziną i przyjaciółmi w Polsce i lepszych perspektywach przyszłej kariery.

Szkoła w Canterbury jest  nadal mała (2012), wiec mamy możliwość podejścia indywidualnego do każdego ucznia, jakiekolwiek byłyby jego potrzeby. W szkole kładziemy nacisk na poprawne pisanie, wysławianie się i czytanie po polsku, wprowadzamy też elementy historii i kultury polskiej i geografii. Stosujemy nowatorskie metody nauczania, takie jak metoda Domana (dla dzieci młodszych), prezentacje multimedialne, używamy materiałów drukowanych i dostępnych drogą internetową.

Jestesmy otwarci na rozwoj i zmiany, zawsze poszukujemy entuzjastycznych i otwartych nauczycieli nauczania początkowego lub języka polskiego, chcących się uczyć codziennie czegoś nowego.

Zainteresowanych proszę o kontakt ze mną pod nr telefonu 07878 957519

Można też pobrać formularz z naszej strony internetowej, wypełnić go i przesłać na adres: polskaszkolacanterbury(at)gmail.com

Aga – dyrektor szkoly

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s