Wielkanocna Frajda 2014

Dzisiaj odbyła się kolejna, chyba już piąta (albo czwarta, straciłam rachubę) Wielkanocna Frajda, czyli warsztaty plastyczne dla dzieci i ich rodzin. Impreza organizowana tym razem przez nas i Zrzeszenie Polaków Okręgu Kent.

Marta maluje:) Zdjęcie: Iwona Żak

Marta maluje:) Zdjęcie: Iwona Żak

Impreza jak zawsze, bardzo udana, odbyła się w Thanington Resource Neighbourhood Centre, gdzie również mieści się nasza Polska Szkoła Sobotnia.

Kreatywny Adaś:) Zdjęcie: Iwona Żak

Kreatywny Adaś:) Zdjęcie: Iwona Żak

Rodziny z dziećmi zjawiły się licznie.  Przy sześciu stolikach dzieciarnia pilnie malowała i dekorowała jajka, robiła palmy z kwiatami z bibuły z Magdą i Bogusią, rysowała i wyklejała z Angeliką, z Martą tworzyła koszyczki origami. Dużą popularnością cieszył się stolik z kolorową ciastoliną i wielkanocnymi foremkami, stworzonymi specjalnie dla nas na tą okazję przez firmę Fabbdea (dzięki, Adam!). Iwonka i Iza pięknie malowały dziecięce buzie. Pogoda dopisała, więc dzieci zakończyły dzień na placu zabaw.

Ciastolinowe twory:) Zdjęcie: Iwona Żak

Ciastolinowe twory:) Zdjęcie: Iwona Żak

 

Nie tylko dzieci bawiły się dobrze. Dorośli również mieli okazję uczestniczyć w warsztatach, osobiście świetnie się bawiłam tworząc razem z innymi mój pierwszy koszyczek origami:)

Koszyczki origami:) Zdjęcie: Iwona Żak

Koszyczki origami:) Zdjęcie: Iwona Żak

Nie zabrakło też domowych ciast upieczonych przez niektóre nasze mamy (wielkie dzieki, kochane!), baranków wielkanocnych i prześlicznych wielkanocnych ozdób zrobionych na szydełku przez Bogusię. Te ozdoby można było zakupić za niewielką cenę w czasie warsztatów.

Szydełkowe cuda. Zdjęcie: Iwona Żak

Szydełkowe cuda. Zdjęcie: Iwona Żak

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim woluntariuszom – bez was nie byłoby takiej udanej imprezy. Wszystkich innych zapraszamy na Wielkanocną Frajdę za rok!

Aga

 

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s