Dodatkowe fundusze dla Polskiej Szkoły Sobotniej w Canterbury?

Napisane przez Dr Agę Gordon                                             Twitter @acgtranslation

No i stało się… Wczoraj wreszcie wysłałam aplikacje o grant Awards for all z Loterii Brytyjskiej dla naszej szkoły sobotniej w Canterbury.

Jeżeli go dostaniemy, nasza szkoła będzie wreszcie mogła robić coś wiecej niż tylko dwie godziny nauki co dwa tygodnie. Mamy bardzo ambitne plany. Oprócz oczywistych rzeczy takich jak materiały, książki i multimedia, będziemy mogły organizować ciekawe wydarzenia i imprezy.

Mamy w planach między innymi:

  • Spotkania z ciekawymi ludźmi – aby przybliżyć dzieciom różne zawody i związane z tym obowiązki – w ciekawy i pouczający sposób
  • Wizyta teatru obwoźnego ‘Włóczykij” , który niedawno został założony przez Ewę Zielińska, aktorkę reżyserkę i animatora kultury. Pani Ewa wystawia znaną opowieść Wandy Chotomskiej, ‘Przygody Jeża spod miasta Zgierza’. Proponuje też warsztaty artystyczne po przedstawieniu
  • Wycieczki do Zoo, muzeów londyńskich, wycieczka do Laxton Hall, gdzie corocznie odbywa się Polski Dzień Dziecka
  • Imprezy dla dzieci
  • Przedstawienia

Zapowiada się więc bardzo ekscytująco, a ponieważ oczekiwanie na wynik jest dość długie, dodatkowych pomysłów nam na pewno nie zabraknie. Jeżeli ktoś z was miałby jakies sugestie, proszę o kontakt ze mną.

Trzymajcie za nas kciuki!

Aga

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s